Nawigacja

„Czy warto czytać dzieciom..?” „Mamo tato baw się ze mną…” – jak ogromny wpływ maja zabawy i doświadczenia badawcze na rozwój dzieci. Rola książki w wychowaniu dzieci. ZDROWE ODŻYWIANIE... Jak wesprzeć dziecko w adaptacji przedszkolnej? Jak przygotować dziecko do podjęcia nauki w szkole Mój start - porady dla rodziców „Postawy rodziców wobec dzieci” - jak zwiększyć samoocenę dziecka. Etapy rozwoju mowy dziecka Rodzice a uzdolnienia twórcze dziecka Dlaczego dzieci kłamią? Miejsce i rola dziadków w życiu i rozwoju wnuków O rozwoju umiejętności społecznych w wieku przedszkolnym Mamo! Tato! Baw sie ze mną! Mamo, tato baw sie z nami w czasie wakacji! Dzieciństwo bez przemocy. Jak rozwijać umysł dziecka? Kształtowanie i rozwijanie umiejętności artystycznych. Znacząca wartość czytania dzieciom. Znaczenie współpracy z rodzicami. Jak pomóc dziecku w rozwijaniu mowy Lęki PRAWA DZIECKA ISTOTA PRAW DZIECKA I AKTY PRAWNE O PRAWACH DZIECKA BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA KIEDY DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY KOMPUTER ZASTĄP RUCHEM Jak kształtuje się umiejętność liczenia i rachowania w dziecięcej główce Pierwsze dni w przedszkolu RODZICU!!! POZNAJ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W DOMU, W DRODZE DO PRZEDSZKOLA I PODCZAS ZABAW … Czego uczymy się na zajęciach języka angielskiego Pomysły na zabawy językowe dla rodziców Dlaczego warto uczyć dzieci języka "obcego" Nagroda w wychowaniu dziecka Jak nauczyć dziecko języka angielskiego KSZTAŁTOWANIE POSTAW PATRIOTYCZNYCH ,,Agresja - jak eliminować agresywne zachowania u dzieci”. ZABURZENIA ROZWOJU MOWY I WADY WYMOWY

Akademia rodziców

Mamo, tato baw sie z nami w czasie wakacji!

 

 

 

Zbliżają się wakacje. Dla wszystkich to czas wypoczynku. Dzieci jednak odpoczywają szybko, a potem… nudzą się. Oto kilka kolejnych propozycji z cyklu wspólnych zabaw              w rodzinnym gronie.

 

Składanki z papieru

 

Składanie kartek papieru, to wbrew pozorom, czynność przysparzająca dzieciom wiele trudności, a jednocześnie służąca rozwoju wielu umiejętności. Dzieci rozwijają orientację, gdyż utrwalają kierunki: góra – dół, prawa –lewa strona, pojęcia: pion – poziom, doskonalą precyzję.

Zaczynamy od zwykłej kartki papieru formatu A2 lub A4, ułożonej pionowo przed dzieckiem (drugą kartkę składa rodzic). Określamy wspólnie, które to są górne, a które dolne rogi kartki, następnie dolne rogi kartki nakładamy na górne, zginając kartkę na pół. Dociskamy dłonią miejsce zagięcia. Otwieramy kartkę, przekładamy do pozycji poziomej, powtarzając czynność. W efekcie powstaje okienko, które można wykorzystać do rysowania: w górnym prawym rogu słoneczko, w górnym lewym – chmurkę, w prawym dolnym  - trawkę, w lewym dolnym – drzewo. Pamiętajmy o stopniowaniu trudności! Dla młodszych dzieci sukcesem będzie samo składanie okienka, pięciolatki mogą składać czapkę, samolot lub łódkę.

 

Wspólne śpiewanki

 

Któż z nas nie zna popularnych piosenek, takich jak Wlazł kotek, czy Czerwone jabłuszko?  Dzieci też je z pewnością znają. Można je wspólnie śpiewać wykorzystując akompaniament naturalny: klaskanie, uderzanie o uda, pstrykanie, tupanie. Wymienione wyżej utwory „liczymy” do trzech. Na „raz” przypada mocniejszy akcent metryczny (np. klaśnięcie), na „dwa” i „trzy” – uderzenie o uda ( równocześnie lub na zmianę: lewą ręką o prawe udo następnie prawą ręką o lewe udo – wersja dla starszych dzieci). Akompaniament mogą tworzyć dzieci, co sprawi im większą frajdę.

 

Czarny Piotruś , gry planszowe

 

Wszystkie dzieci uwielbiają wygrywać, godzenie się z przegraną przychodzi z trudem. Wspólne gry uczą godzenia się z porażką, a poza tym niosą wiele innych korzyści: poznawanie cyfr, utrwalanie pojęcia „para”, doskonalenie umiejętności przeliczania.

 

Udanych wakacji i wesołej zabawy życzy

Iwona Lenarczyk

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Publiczne Nr 10 im.Jana Brzechwy w Radomiu
    ul. Osiedlowa 26
    26-600 Radom
  • 48 366 44 53 - Oddziały w budynku PP Nr 10 ul. Osiedlowa 26
    504 252 652 - Oddziały w budynku XII LO z Oddziałami Sportowymi ul. Osiedlowa 36

Galeria zdjęć

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

KORONAWIRUS - PROFILAKTYKA