Nasze oddziały

ODDZIAŁ I 3-latki

MOTYLKI

To my dzielne „maluszki", a zwiemy się „Motylki”. Pierwsze dni bez naszych rodziców były bardzo trudne dla nas, ale z każdym dniem było coraz lepiej. Mamy 3-latka, ale potrafimy same zjadać śniadanko i obiadek, oraz rozbierać się do leżakowania. Mamy kolorową salę w której bawimy się lalkami, autami, klockami a także możemy coś ugotować w kąciku kuchennym. Wiemy, że zabawki są dla wszystkich dzieci i należy się nimi dzielić. A tuż po zabawie staramy się pomagać naszym paniom w sprzątaniu, choć czasem to różnie bywa.:-) Nasze panie wciąż nowe zabawy nam wymyślają i o naszą edukacje dbają. To wspaniale być przedszkolakiem, dlatego bardzo lubimy przychodzić do przedszkola!

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

31 sierpnia odbyły się w naszej grupie zajęcia adaptacyjne. Zajęcia stały się wspaniałą okazją do poznania nowych kolegów i nowych przygód. Maluszki chętnie bawiły się w na dywanie, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. Dużą frajdę sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną. Był również czas na zabawy w kącikach tematycznych. Dzieci miały także możliwość spędzenia czasu na placu zabaw, gdzie pod czujnym okiem rodziców i korzystały z " podwórkowych" atrakcji.

DZIEŃ KROPKI

15 (września) „Motylki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzieci w tym dniu ubrane w kropki, uczestniczyły w różnorodnych zabawach, zarówno tanecznych jak i plastycznych. Motylki miały również możliwość wykonania zdjęć w "kropkowej" foto budce.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w tańcach przy ulubionych przebojach dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Motylki życzymy Wam wielu radosnych chwil podczas dalszej zabawy i nauki w naszym przedszkolu!

21 listopada uroczystym „Pasowaniem na Przedszkolaka” zakończył się okres adaptacyjny       w oddziale I „MOTYLKÓW”.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły z domu swoje ulubione maskotki misiów. Przybyły misie małe, średnie i duże, białe brązowe, zielone itd., a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię powstania pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach, wykonały pracę plastyczną związaną z misiem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

6 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość – Święty Mikołaj! Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na niego i byliśmy bardzo grzeczni! Wreszcie zawitał do nas i przyniósł nam wspaniałe prezenty. Mikołajowi za podarki podziękowaliśmy piosenką . Do siego roku Mikołaju…

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

20. 12. 2023r. odbył się PRZEGLĄD  KOLĘD I PASTORAŁEK zorganizowany przez nasze przedszkole. „Motylki” zaśpiewały piękną kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Za swój występ dzieci otrzymały ogromne brawa, dyplom i mały upominek.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

21 grudnia odbyło się w naszej grupie spotkanie opłatkowe. W tym dniu dzieci dowiedziały się co powinno znajdować się na wigilijnym stole, a następnie dzieliły się ze sobą opłatkiem i składały sobie najserdeczniejsze życzenia. Po życzeniach odbył się słodki poczęstunek.

BAL KARNAWAŁOWY – 01.02.2024r.

Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 1 lutego na sali przeobrażonej w „dżunglę”. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów. Wspólna zabawa przysporzyła dzieciom wiele radości, a to było głównym celem naszego balu.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

8 luty to był wspaniały dzień! Do naszej sali przyszli wspaniali Goście – nasze Babcie i nasi Dziadkowie! Wraz z naszymi paniami przygotowaliśmy dla nich przedstawienie. Goście strasznie się wzruszyli kiedy śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wiersze związane z ich świętem. Na zakończenie uroczystości Babcie i Dziadkowie otrzymali od nas ogromne buziaki, uściski oraz małe upominki. Spotkanie uwieńczył słodki poczęstunek zorganizowany przez naszych Rodziców. Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w naszym życiu, hmmm…….

WALENTYNKI

Dnia 14.02. obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola na CZERWONO. Podczas spotkania dzieci kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni podczas zabaw.

DZIEŃ KOSMICZNY

W środę 21 lutego mieliśmy możliwość przeniesienia się w świat kosmosu. Było mnóstwo zagadek o kosmosie, mówiliśmy „ufoludkowym” językiem oraz lataliśmy rakietą. Teraz śmiało możemy mówić o tym co nas otacza!