Nasze oddziały

ODDZIAŁ X 6 latki

ŻABKI

Hej, hej, witają Was Żabki!

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Przed nami ostatni rok wspólnej przygody z przedszkolem. Znamy się już dobrze i chętnie się ze sobą bawimy. Staramy się być dla siebie mili i życzliwi. Nasz każdy dzień wypełniony jest radosna zabawą, nauką, spacerami i zabawami na świeżym powietrzu, dzięki czemu uśmiech nie znika z naszych twarzy. Nasze Panie starają się wymyślać ciekawe zabawy dydaktyczne, które pomagają nam rozwijać nasze kolejne umiejętności. Przed nami ważne wyzwanie – zdobycie umiejętności czytania. Jesteśmy przekonani, że z pomocą naszych Pań – DAMY RADĘ!

„Dzień Chłopaka”

29 września dzieci z grupy „Żabek” świętowały „Dzień Chłopaka”. Dziewczynki złożyły swoim kolegom najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewały STO LAT. Nie zabrakło również wspólnych tańców oraz zabaw przy muzyce. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Dzień Dyni

W poniedziałek 30 października w naszej grupie od rana królował kolor pomarańczowy. Każdy z Nas miał na sobie coś pomarańczowego, a niektórzy przynieśli do przedszkola DYNIĘ. Tego dnia nasza sala zamieniła się w Dyniową Krainę, a DYNIA królowała w każdej zabawie. Nasze zabawy zaczęły się od układania historyjki obrazkowej z DYNIĄ w roli głównej. Następnie przystąpiliśmy do klasyfikowania dyń według wielkości, koloru, kształtu, przeliczania. Zagraliśmy w grę „Dyniowe Bingo”. Uczestniczyliśmy też w skokach przez dynię różnej wielkości, dyniowym slalomie i dyniowych wyścigach. Nasze zabawy zakończyliśmy układaniem dyniowych puzzli. To był dla Nas niezapomniany dzień pełen dyniowych wrażeń.

„Co to jest Niepodległość”

Dnia 9 listopada „Żabki” zaprezentowały swoim rodzicom uroczystą akademię z okazji „11 Listopada”,  przybliżając bliskim historię odzyskania przez Polskę Niepodległości, prezentując swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Spotkanie z Mikołajem

Dziś do przedszkola przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Mikołaj. Na spotkanie przygotowywaliśmy się już wcześniej, aby po wkroczeniu do przedszkola powitać Go radośnie piosenką i wierszem. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdania prezentów uwieczniony pamiątkowym zdjęciem.

Bardzo Dziękujemy.

„Żabki” w prezencie od Mikołaja otrzymały bilety do kina Helios na film, pt.: „Życzenie”. Wyjazd odbył się 7 grudnia. Wszyscy byli zachwyceni. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń.

Wigilia

Wigilię rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, złożeniem sobie życzeń i symbolicznym połamaniem się opłatkiem. Na świątecznie przygotowanym stole tradycyjnie okrytym białym obrusem gościł opłatek na sianku, wigilijna świeca, świąteczny stroik oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podczas spotkania nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Był to wspaniały, magiczny i niezwykły czas.

Przegląd Kolęd i Pastorałek

Naszą przedszkolną tradycją jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Tak i w tym roku 4 stycznia Żabki wzięły udział w konkursie, prezentując wspaniałą pastorałkę, pt.: „Skrzypi Wóz”

Bal Karnawałowy

2 lutego odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich Bal Karnawałowy. Na sali nie zabrakło postaci z bajek, policjantów, strażaków, księżniczek i wielu innych. Całej zabawie towarzyszyły uśmiechy, śpiew, pląsy i taniec. Jak co roku zabawa była wspaniała.

Dzień Babci i Dziadka

Żabki gościły u siebie wyjątkowych gości, dla których przygotowały uroczystą akademię. Był to szczególny dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym dniu przedszkolaki zaprezentowały dla Babć i Dziadków swoje zdolności artystyczne: śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz co najważniejsze – złożyli najserdeczniejsze, płynące prosto z serca życzenia.