Nasze oddziały

ODDZIAŁ XI 6 -latki

"Kaczki Dziwaczki"

Witamy po wakacjach!!!

W tym roku jesteśmy już starszakami i nowy rok szkolny rozpoczynamy z dużymi zmianami.

W tym roku nasza grupa nazywa się „Kaczki Dziwaczki”. Mamy też nowe Panie do których powoli się przyzwyczajamy. W tym roku naszą grupę prowadzi Pani Iwonka i Pani Benia, a naszym opiekunem grupy jest Pani Małgosia.

Wszystkim przedszkolakom życzymy samych miłych chwil w przedszkolu, dużo wrażeń i samych sukcesów.

Wycieczka na skrzyżowanie

12 września poszliśmy na pobliskie skrzyżowanie w celu przypomnienia i utrwalenia zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu pieszym i drogowym.

29 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Wszystkim Chłopcom z naszej grupy życzymy wszystkiego najlepszego!!!

Dzień postaci z bajek

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy „Dzień postaci z bajek”. W tym dniu każde dziecko ma okazję wczuć się w rolę swojego ulubionego bohatera.

W naszej grupie również nie zabrakło ciekawych i barwnych postaci bajkowych.

Wszyscy w tym dniu świetnie się bawiliśmy!!!

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w akademii z okazji Święta Niepodległości.

Z tej okazji wszyscy dumnie, uroczyście i z należytą postawą odśpiewaliśmy hymn Polski.

Tego dnia nie zabrakło pięknych patriotycznych piosenek oraz wierszy które wybrzmiewały z naszych ust na cześć naszej niepodległej Polski.

24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia!

To niezwykłe  święto przepełnione  radością, ciepłem i promieniami dziecięcych uśmiechów.

Tak! To święto waszych ukochanych pluszaków!

Świętowały  wszystkie misie, małe i duże, stare i te całkiem nowe.

Była wesoła zabawa,  gry i konkursy.

Życzymy wszystkim pluszowym Misiakom, żeby dzieci je kochały, przytulały, dbały o futerko i nigdy nie rzucały w kąt!!

Wycieczka do biblioteki

5 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki miejskiej znajdującej się na naszym osiedlu. Wzięliśmy udział w warsztatach pt „Czy każdy wilk jest zły?”. Oprócz ciekawych zajęć nie zabrakło również fajnych i atrakcyjnych zabaw ruchowych dla wszystkich przedszkolaków.

Upragniony gość!!!

Na tego gościa dzieci czekały już od wielu dni.

6 grudnia do naszego przedszkola zawitał święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów.

Kaczki Dziwaczki powitały Mikołaja wierszem i piosenką a także utrwaliły tą chwilę pięknym wspólnym zdjęciem.

Mikołajkowe warsztaty

8 grudnia nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Resursy Obywatelskiej.

Celem naszej wycieczki były warsztaty mikołajkowe podczas których samodzielnie według własnych pomysłów projektowaliśmy worek świętego Mikołaja a także dowiedzieliśmy się kim był Święty Mikołaj i czym się zajmował               w swoim życiu.

To była ciekawa i interesująca opowieść.

Wigilia i „Wieczór kolęd”

19 grudnia - tego dnia wszyscy od rana byliśmy bardzo podekscytowani. Tuż po śniadaniu wspólnie zaczęliśmy przygotowywać naszą salę do wigilii grupowej. Wszyscy mieliśmy coś do zrobienia, każdy miał swoje zadanie, które doskonale wykonał.

Wreszcie nadeszła ta chwila, chwila ciszy, zadumy, refleksji i serdecznych życzeń przy łamaniu się opłatkiem, słuchaniu kolęd i wspólnym kolędowaniu.

To był wyjątkowy i piękny czas dla nas wszystkich.

Uwieńczeniem tego dnia, przy blasku świątecznych choinek i dźwięku kolęd był występ dzieci

z repertuarem świątecznym pt.„Wieczór kolęd”.

Takiego wieczoru z okazji zbliżających się świąt wszystkim życzymy!!!

Psi patrol

21 grudnia nasze przedszkole odwiedziły Panie policjantki z wyjątkowym gościem.

Tym razem nie chodziło o zasady bezpieczeństwa na drodze,

poznaliśmy całkiem innego funkcjonariusza policji, takiego niezwykłego, który ma cztery łapy i który dużo rozumie.

Poznaliśmy jego prace w wydziale policji i teraz już wiemy, że nie tylko dzieci muszą się uczyć.